PODPIS ELEKTRONICZNY

Podpis elektroniczny

Nowoczesna forma podpisu. W 100% zastępuje podpis tradycyjny.

Czym jest kwalifikowany podpis elektroniczny?

Z pewnością słyszałeś już o czymś takim, jak kwalifikowany podpis elektroniczny. Możliwe, że używa go ktoś w Twojej firmie czy znajomi. Czy jednak wiesz, jakie sprawy możesz dzięki niemu załatwić? Kwalifikowany podpis elektroniczny to zaawansowana forma e-podpisu, która posiada taką samą moc prawną, jak wariant złożony własnoręcznie. Jego poświadczenie odbywa się za pomocą certyfikatu kwalifikowanego, którego zadaniem jest weryfikacja użytkownika.

Korzyści wynikające z używania podpisu elektronicznego

Oszczędność

Oszczędź czas i pieniądze. Złożenie podpisu lub pieczęci zajmie Ci dosłownie chwilę, a dokument prześlesz online bez ponoszenia kosztów druku i wysyłki kurierskiej bądź pocztowej.

Bezpieczeństwo

Podpisuj dokumenty bezpiecznie. Dokumenty podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną zachowują integralność, autentyczność i mają pełną moc prawną. To zabezpieczy Cię przed fałszerstwem, kradzieżą tożsamości oraz zapewni pełną zgodność z obowiązującymi przepisami.

Szybkość i wygoda

Przyspiesz procesy w swojej firmie. Złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub kwalifikowanej pieczęci elektronicznej jest szybkie i sprawne. Zrobisz to z każdego miejsca na Ziemi.

Nowoczesność

Przejdź w swojej firmie na elektroniczny obieg dokumentów i wprowadź swój biznes w świat cyfrowy. To trend, od którego nie ma odwrotu.

Zaufanie

Nasze usługi są zgodne z europejskimi wymogami eIDAS, polską Ustawą zdnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej, a także z międzynarodowymi standardami potwierdzonymi niezbędnymi certyfikatami. Ich moc prawna rozciąga się na cały teren Unii Europejskiej.

Czym jest kwalifikowany podpis elektroniczny?

  • Zdalne podpisywanie dokumentów każdego typu – urzędowych, prywatnych czy biznesowych.
  • Skuteczne, zdalne podpisywanie umów cywilnoprawnych.
  • Składanie deklaracji ZUS i podatkowych do US.
  • Wysyłanie dokumentów finansowych i sprawozdawczych, w tym GIODO, CEIDG czy KRS – podpis kwalifikowany jest także respektowany w postępowaniach sądowych.
  • Podpisywanie i przesyłanie faktur drogą online.
  • Rejestracja i zabezpieczenie udziału w aukcjach oraz przetargach, podpisywanie dokumentacji przetargowej.
  • Przekazywanie Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK.
  • Potwierdzenie tożsamości przed urzędami – podpis weryfikuje, kim jesteś i pozwala Ci załatwiać sprawy administracyjne bez wychodzenia z domu.
  • Kwalifikowany podpis elektroniczny jest respektowany w pozostałych państwach Unii Europejskiej.

Czym jest kwalifikowany podpis elektroniczny?

Kwalifikowany podpis elektroniczny na karcie

W takim wypadku będzie Ci potrzebne niewielkie urządzenie przypominające pendrive – jest to czytnik kart oraz karta kryptograficzna (w kształcie karty SIM), na której w bezpieczny sposób zostaje zapisany indywidualny certyfikat po włożeniu do czytnika zostaje odczytana przez odpowiednie oprogramowanie. Certyfikat jest generowany i zapisywany na karcie w Twojej obecności. Stroną formalną i techniczną zajmuje się weryfikator, czyli przeszkolony specjalista. Dba on o to, by dane w certyfikacie zgadzały się z informacjami w dowodzie osobistym. Dysponując czytnikiem i kartą z certyfikatem możesz złożyć kwalifikowany podpis elektroniczny na dokumencie. Wystarczy wpiąć urządzenie do portu komputera, podać ustalony wcześniej PIN, który potwierdzi tożsamość osoby podpisującej i gotowe! Każdy dokument z e-podpisem może zostać dodatkowo zabezpieczony – nie można w niego ingerować, dzięki czemu zachowana zostaje jego forma prawna.

Podpis kwalifikowany chmurowy EC Signer

Chmurowy podpis kwalifikowany ECsigner to najnowocześniejsza wersja powszechnego podpisu kwalifikowanego. Wyróżnia go przede wszystkim możliwość składania podpisu elektronicznego bez użycia fizycznego narzędzi w postaci karty kryptograficznej i czytnika. Od teraz możesz je zastąpić własnym smartfonem z aplikacją mobilną ECSigner. Moc prawna tego podpisu kwalifikowanego jest równoważna z podpisowi własnoręcznemu i formie pisemnej. Posiada on certyfikat kwalifikowany, który umożliwia identyfikację i weryfikacje osoby składającej podpis. Zakres użycia, obsługi i stosowania elektronicznego podpisu ECSigner w zewnętrznych systemach państwowych i programach firm trzecich, jest identyczna jak standardowego podpisu na karcie kryptograficznej. Dzięki czemu za pomocą takiego podpisu możesz załatwiać sprawy prywatne, firmowe lub wykorzystywać do komunikacji z administracją.

Korzyści wynikające z używania podpisu elektronicznego

Zaufany Partner EuroCert

Jesteśmy Autoryzowany Punktem Partnerskim Kwalifikowanego dostawcy EuroCert

Możliwość zamówienia pomocy do firmy

Problemy techniczne? Nasi specjaliści szybko zjawią się na miejscu!

Pomoc w instalacji i szkoleniu personelu

Nigdy nie pozostawiamy naszych Klientów bez pomocy. Możesz liczyć na pełne wdrożenie systemu w firmie i szkolenie z jego obsługi.

Korzyści wynikające z używania podpisu elektronicznego

Chcesz uniknąć konieczności korzystania z fizycznego urządzenia?

Nazwa produktu Okres wazności Cena netto za 1 szt.
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw token lub classic) 1 rok 249,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw token lub classic) 2 lata 309,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw token lub classic) 3 lata 419,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw SIM lub standard) 1 lata 199,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw SIM lub standard) 2 lata 259,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany (zestaw SIM lub standard) 3 lata 369,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany ECSigner 1 lata 309,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany ECSigner 2 lata 259,00 + 40
Podpis elektroniczny kwalifikowany ECSigner 3 lata 359,00 + 40

Potrzebujesz elektronicznego podpisu kwalifikowanego?

Zadzwoń i uzyskaj więcej informacji.